פרסומת
חדשות להטבפא"קחדשות להטבפא"ק בארץלא פחות חדשותלהטבפא"ק

איתי פנקס התפטר מתפקידו לאחר עדות נגדו על אונס

הבוקר (רביעי) פורסמה ב"ידיעות אחרונות" עדות על אונס שביצע לכאורה איתי פנקס-ארד בגבר, "ה'לא' שלי רק גרם לו להגביר את הקצב". פנקס-ארד: "החלטתי להתפטר ממועצת העיר תל אביב-יפו".

"נאנסתי. הייתי עירום והגב שלי היה מופנה אליו. פתאום הוא חודר אליי בהפתעה. כאב אימים. אני אומר 'לא, מה אתה עושה? תפסיק'. צעקתי מרוב כאב" אלו הם רק חלק מן התיאורים והטיעונים הקשים של ד' מתוך עדותו נגד איתי פנקס-ארד. לאחר העדות הבוקר פנקס-ארד התפטר מתפקידיו, ביטל חברותו במרצ וסגר את חשבון הפייסבוק שלו.

בעדות אשר פורסמה ב"ידיעות אחרונות" טען ד' שהקשר בינו לבין פנקס החל כשהיה בן 22 ופנקס בן 29. "תמיד בכל אקט הייתה איזו פעולה שלו שבאה בהפתעה, בלי לשאול. לפעמים במהלך הסקס הוא היה יורק עליי. התגובה שלי הייתה 'וואו! ומה?'. בפעם אחרת הוא ניסה להכות אותי. עצרתי אותו, ואז הוא שוב החטיף לי וניסה לשכנע אותי שזה בסדר. תמיד הוא מנסה את הפעם השנייה אחרי הלא הראשון, או את הפעם השלישית, ואז הוא מפסיק. פעם אחת חלץ את החגורה שלו ופתאום חדר אליי, בלי קונדום. אמרתי לו 'מה אתה עושה?', אז הוא אומר לי 'אנחנו מכירים כבר הרבה שנים. אני עושה את זה רק איתך, ואני נבדק כל שלושה חודשים, זה בסדר'".

בינואר 2016 תיאר ד' כי התרחש האירוע הטראומתי מכל: "נאנסתי. הייתי עירום והגב שלי היה מופנה אליו. פתאום הוא חודר אליי בהפתעה. כאב אימים. אני אומר 'לא, מה אתה עושה? תפסיק'. צעקתי מרוב כאב. אבל התגובה שלו הייתה לצאת ולהיכנס שוב, חזק יותר. כלומר, ה'לא' שלי רק גרם לו להגביר את הקצב. ניסיתי להיאבק פיזית, להזיז את האגן שלי, והוא כתגובה כלא אותי בתוך האגן שלו ונאבק והפעיל את כובד משקלו עליי. הוא לחץ אותי למיטה ולחש לי באוזן 'לעולם אל תגיד לי לא'. ניסיתי לא לסבול מזה כל כך, אבל נאבקתי. הוא חזק מאוד. הוא איש חזק. והוא ניצח במאבק פיזית. איך זה נעצר? נזכרתי שיש לו העדפה נוספת לדרך בה נגיע לפורקן, הצעתי לו – והוא הסכים".

"זה היה אונס, בניגוד לרצון שלי. ולא רק זה, כל סדרת המקרים האלימים, כל האקטים, כל הג'סטות האלימות האלה שבכלל לא היו לי בראש, שהוא ניסה ואני אמרתי 'לא' ותפסתי לו את היד כשהוא ניסה לתת לי כאפה, ואז הוא ניסה שוב פעם לתת לי כאפה, בדיעבד, כל מערכת היחסים הזו, ובטח בתקופה שהייתי מאוהב בו, כללה גם התעללות נפשית מסוימת. בתחושה שלי הוא ממש סאדיסט. נהנה מהכאב שלי. היו הרבה דברים שפגעו בי. המון. עברו שש שנים מאז. זה הרס לי את החיים. אני לא מצליח להתגבר: אני מפחד מגברים, אני מפחד ונמשך כאחד, אני לא נפגש עם אנשים. זה פשוט לא עוזב אותי".

איתי יאן פנקס ארד: "מצטער. מצטער מאוד, ומתנצל בפני כולכם ובמיוחד בפני מי שנפגע" | צילום: נוי דקל, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
איתי יאן פנקס ארד: " החלטתי להתפטר ממועצת העיר תל אביב-יפו " | צילום: נוי דקל, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

כמחצית השעה לאחר פרסום העדות הבוקר הודיע פנקס-ארד על התפטרותו, ומסר בתגובה לעדות שפורסמה: "מעולם לא כפיתי עצמי על איש וכל מגע מיני שקיימתי היה בהסכמה. אם מישהו מרגיש פגוע ממני אני באמת ובתמים מצטער על כך, אבל לא התכוונתי לפגוע באיש ולא עברתי על החוק. במקביל, החלטתי להתפטר ממועצת העיר תל אביב-יפו כדי להקדיש זמן לבנותיי וליואב, בן זוגי, אשר עוברים תקופה מטלטלת על לא עוול בכפם".

פרסומת

בהמשך הבוקר הודיע מנהל ההסברה של מפלגת מרצ, כי פנקס-ארד ביטל את חברותו במפלגה בעקבות העדות החדשה שפורסמה. בנוסף נראה כי פנקס-ארד מחק את חשבון הפייסבוק שלו.

העדות הבוקר של ד' מגיעה כשבוע לאחר שהשעה עצמו פנקס-ארד מתפקידיו כחבר המועצה ומחזיק תיק הקהילה הגאה בעיר בעקבות עדויות חניכי ארגון הנוער הגאה, בני 17, שטענו שקיים עימם מפגשים מיניים.

מטעם האגודה למען הלהטב בישראל נמסר: "עדות קשה נוספת נגד איתי פנקס שמצטרפת לעדות קשה נוספת נגד גל אוחובסקי שפורסמה בשבת. לאלימות, הניצול והפגיעה המינית הזאת אסור לנו לשתוק. זה קשה ולא פשוט לספר. זה קשה לדבר על מה שהיה וקשה לחשוב על מה שיגידו. אבל הימים האחרונים הראו שיש לנו את הכוח לקום ולומר- עד כאן! אתה ואת לא לבד, אנחנו כאן איתכם ומאמינות לכם".

חלק מחברי מפלגת מרצ -מוסי רז, יאיר גולן ומיכל רוזין, הגיבו על התפטרותו וביטול חברותו במפלגה של פנקס-ארד:

הוספת תגובה

Back to top button