פרסומת
חדשות להטבפא"קחדשות להטבפא"ק בארץלא פחות חדשותלהטבפא"ק

איתי פנקס: "מצטער. מצטער מאוד, ומתנצל בפני כולכם ובמיוחד בפני מי שנפגע"

איתי פנקס, אשר הועלו נגדו טענות הבוקר (רביעי) בגין קיום יחסי מין עם נערים, מודיע על החלטתו להשעות את עצמו מכהונתו כמחזיק תיק הלהט"ב בעיריית תל אביב יפו.

איתי פנקס מודיע על השעייה עצמית מכהונתו כמחזיק תיק הלהט"ב בעיריית תל אביב יפו, זאת לאחר שהבוקר (רביעי) נחשפו טענות ב-ynet ו-"ידיעות אחרונות" כי קיים יחסי מין עם נערים.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק כתב פנקס: "כמי שנלחם כל חייו עבור זכויות הקהילה היקרה לי כל כך, אלה שעות קשות עבורי ועבור משפחתי. אבל אני לא הסיפור כאן, אלא מי שנפגעו ממני".

איתי יאן פנקס ארד: "מצטער. מצטער מאוד, ומתנצל בפני כולכם ובמיוחד בפני מי שנפגע" | צילום: נוי דקל, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
איתי יאן פנקס ארד: "מצטער. מצטער מאוד, ומתנצל בפני כולכם ובמיוחד בפני מי שנפגע" | צילום: נוי דקל, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

"לקיחת אחריות פירושה גם מסקנות אישיות. לאור הטענות שעלו הודעתי היום לראש העיר רון חולדאי, ליו"ר מרצ השר ניצן הורוביץ וליו״ר סיעתי בעירייה מיטל להבי על החלטתי להשעות את עצמי מכהונתי כמחזיק תיק הלהט"ב בעיריית תל אביב יפו, חלק מרכזי במפעל חיי שהתחיל לפני 24 שנים", אמר פנקס והוסיף: "מצטער. מצטער מאוד, ומתנצל בפני כולכם ובמיוחד בפני מי שנפגע".

בין הטענות שעלו נטען כי חבר מועצת עיריית תל אביב קיים עם צעירים בני 17 יחסי מין אחרי היכרות בתנועת הנוער הגאה "איגי".

ארגון הנוער הגאה שיתפו: "הימים האחרונים הם קשים וכואבים. אנחנו מגנים בתוקף כל התנהגות מסוג האירועים שנחשפו בימים האחרונים ומוקיעים כל ביטוי של אלימות מינית, בטח ובטח כשהיא פוגעת בנוער ובצעירים שלנו. איגי נועד להיות מרחב בטוח עבור נערות ונערים, צעירות וצעירים מהקהילה הגאה. זה הבסיס לכל מה שאנחנו עושים ועושות. ועל אף כל הניסיונות שלנו לייצר עבורכם מרחבים בטוחים, אלה גם ימים שלוקחים אותנו לחשוב פנימה".

פרסומת

עוד ציינו באיגי כי "אין פה מקום להתבלבל ואין פה מקום לאפור. לא זה לא. אם החניכים שחוו את האירועים הללו לא הרגישו בטוח לבוא ולדבר עד עכשיו – זה אומר שהמרחב לא היה מספיק בטוח – וזו אחריות שלנו. בשנים האחרונות עשינו לא מעט פעולות כדי להגביר את המרחב הבטוח של הנוער הגאה, לתת כלים ולשפר את היכולת של על אחד ואחת מאיתנו להגיב וגם להגן על עצמנו במקרה הצורך".

באיגי הוקם לפני כ-3 שנים צוות להתמודדות עם פגיעות מיניות המלווה על ידי מרכזי הסיוע, הצוות מובל על ידי שתי ממונות על הנושא שעברו הכשרות של מרכזי הסיוע. מטעם הארגון התפרסם כי ביום שישי הקרוב תתכנס ההנהגה החינוכית של איגי לשיחה ועבודה לקראת ההמשך. בנוסף בימים הקרובים צוין כי יכנסו את כלל המדריכות והמדריכים לשיחות ועיבוד האירועים המורכבים.

כל זאת מגיע ימים אחדים אחר פרסום התחקיר ב-כאן11 על עדויותהם של נערים צעירים אשר נפגשו עם אוחובסקי, ונסתיימו לכאורה במין אלים מצידו.

אוחובסקי טען בתגובה שפורסמה בעמוד הפייסבוק שלו כי "כל מפגש מיני תואם מראש ככזה, וככל הנראה, בלהט התשוקה האנושית לא הייתי קשוב כנדרש לתחושות הצד השני ואני כואב זאת. לא ניסיתי מעולם לכפות עצמי על איש, ואעמוד בכל בדיקת פוליגרף שתבדוק זאת". עוד הוסיף "זו אמנם שעה קשה מאוד עבורי ועבור משפחתי וחברי, אבל כל שעה שבה מתקיים דיון ערכי ומוסרי היא שעה חשובה מאין כמותה עבור הקהילה, והקהילה חשובה ממני".

בחוש"ן (חינוך ושינוי) -ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל, גם כן שיתפו בעמוד הפייסבוק מטעם הארגון הודעת תמיכה בנפגעים "פרסום העדויות כנגד איתי פנקס מציף פעם נוספת סיפורים מטלטלים וקשים שקשורים לפגיעות מיניות בקהילה. אנחנו כאן כדי להגיד שאנחנו מאמינות ומתייצבות לצד הנפגעים ומגנות אלימות מינית מכל סוג ובכל צורה. השיח על פגיעות מיניות בתוך הקהילה הגאה הוא שיח חשוב ומשמעותי והוא מתאפשר הודות לו. נשים אמיצים ואמיצות שחושפים את סיפורם בגילוי לב. בחשיפה שלכם.ן את הסיפור שלכם.ן אתם מאפשרים לכולנו שיח על נושאים מושתקים ומקדמים אותנו לכיוון חברה מוגנת ובטוחה יותר".

מטעם האגודה למען הלהטב בישראל נכתב מוקדם יותר הבוקר כי "לאחר שנחשפו עדויות על פגיעה מינית מצד גל אוחובסקי נשיא איגי לשעבר, הבוקר נחשפו תלונות קשות וחמורות כנגד איתי פנקס, מחזיק תיק הקהילה הגאה בעיריית ת״א-יפו ויושב ראש המרכז הגאה העירוני. אנו מאמינות, מחבקות ומחזקות את ידם של כל הנפגעים. אנחנו קוראים לרשויות החוק לחקור ולברר לעומק את התלונות. כמי שנאבקות ונאבקים בכל שעה על הזכות שלנו לחיות במרחב בטוח, חובתנו למגר את האלימות המינית שמתחוללת גם בתוכנו ולשבור אחת ולתמיד את קשר השתיקה בקהילה הגאה".

פרסומת

עוד הוסיפו, "אנחנו קוראים וקוראות לחברי וחברות הקהילה הגאה להמשיך לשתף על כל פגיעה או הטרדה מינית שחוו למרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית ומבקשות לא להישאר לבד ולפנות לקו הקשב של האגודה. אם המילים האלו פוגשות אותך, פנה אלינו, אנחנו כאן בשבילך.יש לנו אתגרים רבים בפתח. אנחנו צריכות וצריכים לדאוג גם למרחב בטוח בחיי הלילה, באתרי ההיכרויות ולמגר את תופעת ניצול הסמכות והמעמדות בקהילה שלנו. הדרך הזו צריכה להימשך עד שיוגדרו קווים ברורים של הסכמה וביטחון לכל אחד ואחת מאיתנו".

קו הקשב של האגודה פועל במתכונת חירום עקב ריבוי האירועים, פריצה ופרסום פרטי משתמשים מאתר הכרויות לקהילה הגאה, העדויות על אוחובסקי ועכשיו הטענות על פנקס.

קו הקשב יפעל במהלך השבוע בימים א׳-ה׳ בין השעות 17:00-19:00 ובין 19:30-22:30 בטלפון: 2982* ובאפליקציית WhatsApp במספר: 058-6205591.

1203: קו סיוע לנפגעי תקיפה מינית

1202: קו סיוע לנפגעות תקיפה מינית

הוספת תגובה

Back to top button