פרסומת
חדשות להטבפא"קחדשות להטבפא"ק בארץלהטבפא"ק

השקת המכון הישראלי לחקר מגדר ולהט"ב בהובלתה של ד״ר סיגל גולדין

צועדות.ים קדימה: אירוע ההשקה למכון הישראלי לחקר מגדר ולהט"ב, שהתקיים ביום חמישי, הוא עוד צעד משמעותי לקהילת הלהטבפא"ק הישראלית.

המכון הישראלי החדש לחקר מגדר ולהט"ב יתן מענה למחסור בידע עדכני ומהימן בנושאי ליבה המשפיעים על חייהם של להט"ב בישראל ויעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם חוקרות וחוקרים במוסדות אקדמיים, גופי ממשל ורשויות מקומיות, גופים מקצועיים, וארגוני ופעילי הקהילה. האגודה למען הלהט"ב: "מחויבות לקידום שיח ציבורי מושכל ולסיוע לקובעי מדיניות בנושאי מגדר ולהט"ב".

ביום חמישי האחרון (18.11.2021), הושק לראשונה בישראל מכון לחקר מגדר ולהט"ב, מטעם אגודת הלהט"ב בישראל, ובהובלתה של ד"ר סיגל גולדין. המכון יתקיים לטובת חקר חברתי יישומי, ויפעל באגודה למען הלהט"ב, כיחידה מקצועית עצמאית, תוך הקפדה על סטנדרטים של מצוינות מחקרית ואקדמית. תחומי הפעילות של המכון יכללו: עריכת מחקרי עומק, מתן שירותי מחקר מקיפים בתחום הכמותי והאיכותני, איסוף, ניתוח והנגשה של נתונים עדכניים, כתיבה ופרסום של דוחות מחקר, ניירות עמדה, מסמכי רקע, סקירות ספרות ועוד.

חזון המכון

להעמיק את ההבנה בסוגיות מגדריות ולהט"ביות, מתוך שאיפה לקדם ערכי פלורליזם ושוויון בחברה אזרחית משגשגת בישראל. להנגיש באופן רחב נתונים מהימנים ועדכניים, בתגובה מהירה לצרכי השטח, מתוך שאיפה לקידום שיח ציבורי מושכל, ותרומה לשינוי חברתי בנושאי מגדר ולהט"ב. לעבוד בשיתוף פעולה פורה עם חוקרות.ים, פעילות.ים ובעלי עניין מכל המגזרים, מתוך שאיפה ליצירת גוף ידע רלוונטי, דינאמי, ואפקטיבי.

היעדים המעשיים המיידים שנקבעו למכון

לסייע לקובעי מדיניות, לארגוני הקהילה הגאה, לגופים אזרחיים ופרטיים ולבעלי עניין אחרים, באמצעות הנגשת מידע ונתונים בנושאי מגדר ולהט"ב בתחומי בריאות, רווחה, כלכלה, משפט, ונושאים נוספים.

צוות המכון יכלול את ראשת מכון המחקר, ד"ר סיגל גולדין, ועוד 4 חוקרים שותפים (נאג'י דעאס, ד"ר אסף לב, ד"ר הדר קשת, אורי עייק) ועוזר מחקר (אעומרי טנקמן). בנוסף בצוות שלושה אחראיים: דניאל יצחק – אחראי ניהול מאגרי נתונים בנושאי להט"בופוביה ומיצוי זכויות, ליאור פירסט – אחראי תחום איסוף נתונים להט״בופוביה, לירי פנחס – אחראית תחום איסוף נתונים רשויות מקומיות.

פרסומת

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, רן שלהבי שיתף: "ערב מרגש במיוחד, ערב שהוא עוד צעד משמעותי במאבק שלנו – השקת המכון הישראלי לחקר מגדר ולהט"ב של האגודה למען הלהט"ב בהובלה של ד"ר סיגל גולדין. מכון המחקר יאפשר לנו לייצר מענים מדוייקים, לזהות ולנתח את המציאות בהתהוותה, ואף לחזות את הדברים עוד לפני שהם קורים".

עוד הוסיף כי "המכון יפעל בשיתוף פעולה עם השותפים לנו ועם מכון המחקר מגנוס הירשפלד של איגי. ידע הוא כוח, ומאבק שמבוסס נתונים הוא מאבק חזק יותר, מדויק יותר ובעיקר טוב יותר. מכון המחקר שלנו יתן שירותים לאגודה ולארגונים הגאים, במטרה אחת – לחיות כאן, בשוויון וביטחון!".

ראשת מכון המחקר, ד"ר סיגל גולדין מסרה: "העבודה שאנו עושות ועושים ביחד עם שותפות ושותפים באקדמיה, עם משרדי ממשלה, עם רשויות מקומיות, עם ארגוני ופעילי הקהילה – הם אבן דרך ביצירת שיח ציבורי מושכל, ובתהליכי קבלת החלטות מבוססי מידע ונתונים, בנושאים המשפיעים על חייהם של להט"ב. תודה מקרב לב לכל השותפות והשותפים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהפרויקט החדשני והחשוב הזה".

מכון המחקר ייצטרף לשורת הפרוייקטים הקיימים של האגודה וביניהם: סיוע משפטי ע"י המחלקה המשפטית של האגודה, מרכז דיווח על להט"בופוביה ע"ש ניר כץ, טיפול וייעוץ – הקליניקה הלהט"בית, קו הקשב – יש עם מי לדבר, תוכנית הסיוע לפליטים, הקליניקה למשפחה הגאה ע"ש אמיר פרישר גוטמן, והתוכנית ללהט"ב בגיל השלישי בשיתוף עם "בשיבה בריאה".

הוספת תגובה

Back to top button