פרסומת
חדשות להטבפא"קחדשות להטבפא"ק בעולםלהטבפא"קקולנועתרבות

אתר פסטיבל הסרטים הרוסי הגאה נחסם עקב תלונות של ימנים קיצונים

רוסיה: פסטיבל הסרטים המקומיים הגאים, "עומדים ביחד", עבר לרשת נוכח הקורונה, ונחסם בפתאומיות על ידי הממשלה עקב תלונות מפעילי ימין קיצוני.

השירות הפדרלי הרוסי לפיקוח על תקשורת, טכנולוגיית מידע ותקשורת המונים חסם את האתר של פסטיבל הסרטים הרוסי הגאה "bok-o-bok.com" (בתרגום חופשי לעברית "עומדים ביחד" או "אחד לצד השני"), זאת בהתבסס על תלונות של קבוצות ימין קיצוני.

אתר אינטרנט של פסטיבל רוסי מקומי לסרטי להטבפא"ק נאסר על ידי ממשלת המדינה. מאז 2008, פסטיבל הסרטים של הלהטבפא"קי "עומדים ביחד" הוא אחד מעמודי התווך עבור הקהילה הקווירית במדינה. האירוע, שמתקיים בדרך כלל בסנט פטרסבורג, הועבר לפורמט מקוון עקב מגיפת הקורונה העולמית המתמשכת. על פי הדיווח באתר Deadline, האתר הראשי של אירועי פסטיבל הסרטים הרוסי הגאה נחסם ונאסר על ידי פקידי ממשל ללא אזהרה.

מארגני הפסטיבל טוענים כי הפעולה החלה בשל תלונות של קבוצות שמרניות. למרות שהעמוד המציג את תכני הפסטיבל באופן מקוון עולה, האתר הראשי ותת-הדומיינים של הפסטיבל, כולל התוכנייה, אינם נגישים כרגע.

פסטיבל הסרטים הגאה "עומדים ביחד" הוקם על ידי מני דה גרה, והוא אירוע להט"ב מרכזי ברוסיה. בעבר כבר היה הפסטיבל ממוקד על ידי קבוצות שנאה, כולל במהלך מהדורתו הפיזית בשנה שעברה, כאשר האירוע הופרע על ידי אנשי קמפיין הומופובי.

האירוע השנה נפתח בהקרנה של הסרט Firebird, סרט אורח בשפה האנגלית של פיטר רבן שעלה לראשונה בפסטיבל BFI Flare בבריטניה מוקדם יותר השנה. ההקרנה אונליין של הסרט הייתה גם היא קורבן להתקפה הומופובית, כאשר הערות נגד להטבפא"ק הציפו את צ'אט השאלות והתשובות בשידור החי.

פרסומת
הפוסט מעמוד האינסטגרם של מארגני פסטיבל הסרטים הגאה ברוסיה

"אנו רואים את ההחלטה להוסיף את האתר שלנו לרשימה השחורה הזו כבלתי חוקית – ללא שום התראה מוקדמת מהשירות הפדרלי לפיקוח על תקשורת, וגם ללא מתן הזדמנות להגן על המקרה שלנו בבתי המשפט. אנו מתייעצים כעת עם הצוות המשפטי שלנו וננקוט בצעדים נוספים", אמר מנהל הפסטיבל מני דה גרה.

"אנחנו נמשיך לפי התוכנייה שלנו, ומעודדים את הקהל לצפות בסרטים באינטרנט, ולהשתתף בדיונים האינטראקטיביים היומיים שלנו אשר משודרים דרך הרשתות החברתיות שלנו", המשיך. "שנה אחר שנה – למרות מספר הצופים הגדל וההתעניינות הגדלה בנושאי להט"ב – "עומדים ביחד" מותקף מצד הומופובים, שלעתים קרובות נוקטים בפעילות פלילית. עם זאת, אנו נשארים מתמידים ונמשיך לעמוד על זכותנו ולהילחם כדי להגן על חירויות הלהט"ב".

צילום: צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של הסרט FIREBIRD
צילום: צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של הסרט FIREBIRD אשר הוקרן במסגרת פסטיבל הסרטים הרוסי הגאה "עומדים ביחד"

במאי הסרט Firebird, פיטר רבנה, אמר שהוא "עצוב מאוד" מהחדשות. "זהו אחד מפסטיבלי הלהטבפא"ק המעטים ברוסיה שממלאים פער חשוב בחברה הרוסית על ידי מתן קול לקהילה. במקום לחקור את פסטיבל הסרטים, הרשויות ברוסיה צריכות לחקור את המארגנים של מתקפות סייבר כאלה. אני מרגיש שצריך לשתף את המידע הזה, כדי שכולנו נוכל לתמוך בפסטיבל ולעזור להביא יותר אהבה והבנה לחברות ברחבי העולם", הוסיף.

"תארו לעצמכם לחיות בבריטניה עם ממשלה שסוגרת את האתר של BFI Flare לאחר שמישהו מתלונן על הקרנה של סיפור אהבה בין שני גברים? זהו סוג הרדיפה שמשפחות מאותו מין מתמודדות איתו היום ברוסיה", המשיך רבנה.

סגירת האתר של "עומדים ביחד" מצטרפת לרשימה ההולכת וגדלה של תקיפות ממשלתיות במרחבי הלהטבפא"ק של הרוסים. בשנת 2013, היה זעם עולמי מצד ארגוני זכויות אדם כאשר רוסיה הציגה איסור על תוכן הומוסקסואלי. מאז עלו הצעות ממפלגת השלטון המאוחדת של רוסיה להגביל את מה שהיא כינתה כתעמולה של פוליאמוריה ובי-מיניות. ולדימיר פוטין אסר גם על נישואי הומוסקסואלים והעביר תיקונים חוקתיים נגד להט"ב במשאל עם לאומי בשנה שעברה.

פרסומת

הוספת תגובה

Back to top button