פרסומת
טלוויזיהפלוני אנד צ'ילתרבות

ביקורת: חמש חואנות (La Venganza de las Juanas) עונה 1, נטפליקס לחובבי טלנובלות

"חמש חואנות" הסדרה המדגדגת החדשה של נטפליקס, שתגרום גם לכם להצטרף ולהנות מצפייה בגילטי פלז'רס. עם ליהוק של כמה שחקנים חזקים ומאוד סנסציוניים.

"חמש חואנות" עונה 1, נטפליקס

בימוי
משחק
עריכה
עלילה

כיף שזה ברקע. יש קטעים ויש קטעים.

סדרת דרמה טלונובלית מקסיקנית, על חמש נשים עם אותו כתם לידה אשר יוצאות לחשוף את האמת על עברן, ומוצאות פוליטיקאי רב-עוצמה שטווה סביבו רשת טרגית של שקרים. סדרה המתיימרת להיות אפלה, אך בפועל עוסקת במיניות, אהבה וכסף - סוגיות רגילות בחיי היומיום עם תוספת דרמה טלנובלית.

User Rating: 3.48 ( 2 votes)

"חמש חואנות" סדרת טלנובלה מקסיקנית שעלתה ב-06 באוקטובר 2021 בנטפליקס, מספרת את סיפורן של חמש נשים עם אותו השם: חואנה. בנוסף הן מגלות שהן חולקות כתם לידה בצורה של דג על הישבן שלהן, כולן עם אותו הכתם באותה הצורה, והן לא מהססות להראות את הכתמים הזהים לכל מען דבאי.

גיבורות הסדרה שמתקשות לעכל את כתם הלידה הזהה, מגלות שישנם היבטים נוספים בחייהן המשותפים להן, כמו העובדה שהן לא יודעות מיהו אביהן. מסיבה זו, הן מחליטות לחקור פרטים נוספים מן העבר שהאימהות שלהן הסתירו מהן.

מקסיקו היא אחת ממדינות אמריקה הלטינית שיוצאות ממנה הכי הרבה הפקות בשירות הסטרימינג נטפליקס, זו תהיה ככל הנראה מגמה שתימשך, שכן הסדרה החדשה "חמש חואנות" מסתמנת כאחת שהולכת לייצר להם עוד כמה עונות נוספות. הסדרה היא עיבוד מקסיקני של התסריטאי אלחנדרו רייס לטלנובלה קולומביאנית, אותה כתב ברנרדו רומרו פריירו בשם "Las Juanas de 1997".

אלחנדרו רייס התסריטאי עיבד את התסריט בליווי חימנה רומרו, בתו של הכותב הראשי של אופרת הסבון הקולומביאנית. זהו סיפור משנת 1997. שבמקור הרעיון שלו היה ליצור סיפור קל מאוד וקומי. התסריט המקורי היה מאוד פמיניסטי וסיפור העלילה שלו שילב דמויות נשיות חזקות מאוד. כך ניסו להשאיר ולשמר את התסריט גם בסדרה החדשה, לעיתים הצליחו יותר, ולעיתים נדמה כי העיבוד משלב בתוכו מיניות שלא לצורך.

פרסומת

הקאסט רחב, עם צוות שחקניות ושחקנים גדול. בתפקיד חמש החואנות משחקות: זוריה וגה (חואנה מנואלה), רנאטה נוטני (חואנה ולנטינה), אוקה חינר (חואנה קארידד), סופיה אנגברג (חואנה באוטיסטה) וחואנה אריאס (חואנה מטילדה).

בנוסף בצוות השחקנים ניתן למצוא את: קרלוס פונסה, איוואן אמוזורוטיה, פדריקו אספחו, חורחה אנטוניו גררו, לודיווינה ולארדה, ורוניקה מרצ'נט, מאוריסיו איזק ופרננדו בסרי.

גורל ואמונה בחזית הסדרה קולע לטעם של הקהל הישראלי

הסדרה מתחילה בצילום מזווית עליונה על הדמות סימון מרוקין, כאשר הוא שוכב על ספה אדומה עם ווייס אובר שמדבר על סודות אפלים. הצילום מתקדם ונתן לנו הצופים הצצה לקטע מאחת מסצנות המין המסוגננות של הסדרה, כאשר ברקען אורות כחולים. לאחר מכן, הסצנה חותכת לקנקון, שם מוצגות לנו לראשונה החואנות.

במהלך הצפייה בפרקים של חמש חואנות, שמתי לב שהתסריט נותן לגורל תפקיד מאוד משמעותי, כותב הסדרה דאג שיקרו כמה דברים, ואף אחד מהם לא ייעלם מעינו של הצופה, כמו סצנת ההיכרות שהראתה בכוונה את ישבנם החשוף של כל אחת מן החואנות בתקריב כדי שהקהל יראה טוב את כתם הלידה.

כל חמשת החואנות נמצאות במלון אחד בו-זמנית, ובמהלך רעידת אדמה שעוקבת אחר פינויו של כל הבניין, יוצאות כל החואנות לפטיו האחורי של המלון. עלילת הסדרה בקצב מושלם מצד אחד לחובבי טלנובלות, מצד שני בשבילי היה קצת מתיש, למרות כישורי המשחק הטובים של השחקניות במרבית הפרקים. לאחר צפייה בפרק הראשון, הרגשתי כאילו אפשר לצפות למה שיכול היה לקרות בפרק הבא, אבל גם לפרקים השני ואלו שאחריו היו הרבה טוויסטים כדי להשאיר את הקהל על קצה מושבו. הסדרה משופעת בפלאשבקים מעורפלים וקריינות שבהן הקהל יכול לשמוע את המחשבות הפנימיות ביותר של הדמויות, לפעמים עד יותר מידי.

אם במקרה ירצה הגורל וירד גשם הסופ"ש אז תוכלו להנות

כל חמשת החואנות מקבלות זמן מסך יחסית שווה למדי. חואנה אחת שעובדת בתור חשפנית בתחילת הסדרה, מופיעה בתמונות הפרומו שלה מכוונת אקדח, כי זה מה שחשפניות עם ביטחון עצמי עושות בעולם הטלנובלות. היו הרבה סצנות מפורשות בסדרה, מה שהופך אותה ללא אידיאלית לצפייה עם אנשים שכלתנים, אבל היא מספיק טובה לצפייה בבינג' סופ"ש חורפי לבד, או כטראש ברקע בזמן שמשחקים קנדי קראש.

פרסומת

העונה הראשונה של התוכנית שוחררה ב-6 באוקטובר 2021, ובפרק זמן כה קצר, הסדרה זכתה לאהבה ותמיכה עצומה בכל רחבי העולם, ואת אהבתם של הצופים ניתן לראות בדירוג IMDB שעומד על 7.1 מתוך 10, והיד עוד נטויה בהתאם למספר ההצבעות.

חמשת החואנות שולפת כל מיני טכניקות סיפור נדושות של טלנובלות, החל מפלאשבקים מעורפלים ועד דמויות המדברות את מחשבותיהן הפנימיות בקריינות, אם כי ערכי ההפקה משתווים לדרמת כבלים בתקציב הגון. אז לפחות זה לא נראה זול, לרוב. התוכנית שבמקור נכתבה עם פן קומי עדיין לא עוררה אצלי שום צחוק גדול – אולי גיחוך קל, בעיקר על אי ההיתכנות של חלק מן הסצנות בה.

הוספת תגובה

Back to top button