פרסומת
טלוויזיהפלוני אנד צ'ילתרבות

ביקורת: "דברים מוזרים" (Stranger Things) עונה 4 חלק 2, נטפליקס האם יש תקווה?

החלק השני בעונה הרביעית של סדרת המופת העל טבעית של נטפליקס, דברים מוזרים, שוחרר היום, שישי, ואנחנו מתרגשים. האם הכל יתבהר בקשר שבין המפלצת לאילבן? האם הופר, ג'ויס ומורי ייחלצו מן השבי הרוסי ונשקו המפלצתי? כל הפרטים

דברים מוזרים עונה 4 חלק 2, נטפליקס

בימוי
משחק
עריכה
עלילה

מסקרן, וזו עיקר הסיבה לצפייה

2 פרקים מותחים ומסקרנים, שמעלים הרבה שאלות. אפשר לצפות בזה ברמה השיטחית ולהתעלם מכל הסאבטקסט על הרוסים, על המצב בעולם, ועל הרשעים שלהם צבא, או שאפשר לראות ולהבין היטב את המסר. לא מרגש כמו הפרקים של תחילת העונה באופן מוזר, ועדיין ארוז היטב.

User Rating: 4.23 ( 2 votes)

האחים דאפר יוצרי הסדרה "דברים מוזרים" בוחרים לפתוח את החלק השני של עונה 4 בדיוק במקום בו עצרנו, אילבן נדמה כי מחסלת את וקנה, אך זה בורח דרך פורטל חזרה לעולם ההפוך. וקנה מכניס את ננסי לטראנס ומראה לה שברים מזיכרונותיו: כיצד ד"ר ברנר מקעקע את וקנה במספר 1, וכיצד העולם יראה לאחר שיכבוש אותו. הוא מבקש מננסי לספר כל מה שהוא חושף בפניה לאילבן.

בינתיים בשבי הרוסי, הופר, בעזרתם של ג'ויס ומורי, מנסה להבין מהי המפלצת איתה הוא התמודד לפני רגע. מתבהר שהמפלצת אינה יחידה וכי עוד ניסויים במפלצות וילדיהן בוצעו במתחם השבי הרוסי. דברים מוזרים עונה 4 חלק 2 מבקרת את הרוסים על שימוש בנשקים בלתי חוקיים, אין דרך לנתק זאת מן המלחמה שמתרחשת כרגע בין רוסיה לאוקראינה. אט אט אנו מבינים כי המפלצת אותה פגש הופר, היא רק שבריר לעומת הכוח האפל שהרוסים מחזיקים בו. בסיכוי של אחד למאה, מנסה הקאסט הבוגר להשתחל ולברוח מן השבי דרך תעלה ברצפת מעבדת הניסויים.

פאפא, אבא, הלא הוא דוקטור מרטין ברנר ועל שמו גם נקרא הפרק, נמצא במתחם של המעבדות הלאומיות והוא כעת מנסה לאושש את אילבן, באמצעות מכות חשמל. היא מתעוררת לבסוף, ונעה בין חזיונות לבין המציאות. כעת היא מראה לנו שוב שכוחותיה חזרו, והיא שולטת בהם יותר מתמיד.

מימין לשמאל שחקני דברים מוזרים עונה 4 חלק 2: אדוארדו פראנקו, פין וולפהארד, צ'ארלי היטון ו-נואה שנאפ | צילום: באדיבות נטפליקס
מימין לשמאל שחקני דברים מוזרים עונה 4 חלק 2: אדוארדו פראנקו, פין וולפהארד, צ'ארלי היטון ו-נואה שנאפ | צילום: באדיבות נטפליקס

ויל ומייק בעזרת ג'ונתן וארגייל בדרכם ל-נינה, תוהים מה יעלה בגורלה של אילבן. ויל חושף ציור שאילבן הזמינה ממנו, בציור מייק מוביל את החבורה במלחמה במפלצת בעלת 3 הראשים, הדמגורגן.

פרסומת

המפלצת מקבלת שם, הנרי, מספר 1, הוא גבה עד כה בחלקה הראשון של העונה הרביעית 3 קורבנות. אילבן חוששת לחבריה, עם כל קורבן שהנרי המפלצתי גובה הוא מפלס את דרכו בין העולמות, כשזה יקרה החשש הוא שהעיירה האהובה, הוקינס, תיפול.

צבא המפלצות מגיע להוקינס

הנרי הראה לננסי חיזיון של העתיד להתרחש בהוקינס, צבא מכונפים, וארבעה שערים מפוזרים בתוך הוקינס, לא בעולם ההפוך. ארבעה שערים, מייצגים ארבעה נרצחים, ואלו מבטאים את המרחק של הנרי מלגרום לעולם להגיע אל קיצו. מקס מייפילד מציעה עצמה כפתיון להנרי על מנת שהחבורה יוכלו לחסלו. הם גונבים קרוואן ממונע, ויוצאים לדרך, המטרה להשיג נשק איתו יחסלו את הנרי. על הדרך, בהצטיידות במלאי הנשק, ליבה של רובין נשבר כאשר היא רואה חברה מעברה.

קאסט הבוגרים של הסדרה דברים מוזרים עונה 4 חלק 2, מימין לשמאל: דייוויד הארבור, וינונה ריידר, ברט גלמן, טום וולסצ'יחה | צילום: באדיבות נטפליקס
קאסט הבוגרים של הסדרה דברים מוזרים עונה 4 חלק 2, מימין לשמאל: דייוויד הארבור, וינונה ריידר, ברט גלמן, טום וולסצ'יחה | צילום: באדיבות נטפליקס

הקאסט הבוגר מצליח להימלט מן השבי הרוסי. כעת עליו להימלט חזרה לאמריקה, הם מבקשים את עזרתו של יורי הטייס הבוגדני. קטינקה הוא שמה של האליקופטר איתו מתכנן יורי להבריח את הבוגרים לאמריקה, והם חסרי אמונה. ברגע של רומנטיקה ג'ויס והופר מנסים לממש אהבתם, בעוד הם ממתינים לקטינקה של יורי שתתוקן.

אילבן מקבלת שיעור מ-"אבא" במודעות עצמית, אך הבחירה היא בידיה, האם היא תיקח על עצמה את המשימה לעזור לחבריה ולהרוג את הנרי? ניחשתםן נכון – בהחלט! 30 מיליון דולר הוציאה נטפליקס על כל פרק בעונה הזו, הכל אפשרי!

מילי בובי בראון המגלמת את דמותה של אילבן, והשחקן מת'יו מודין המגלם את ד"ר מרטין ברנר בסדרה דברים מוזרים עונה 4 חלק 2 | צילום: באדיבות נטפליקס
מילי בובי בראון המגלמת את דמותה של אילבן, והשחקן מת'יו מודין המגלם את ד"ר מרטין ברנר בסדרה דברים מוזרים עונה 4 חלק 2 | צילום: באדיבות נטפליקס

תקופה מפחידה

צבא ארה"ב, עם כוח משימה מיוחד בפיקודו של סאליבן, גם הוא בחיפושים אחר נינה, המתקן התת קרקעי בו אילבן נמצאת. אילבן מעמתת את ד"ר ברנר עם האמת שניגלת לה, היא מתחילה לתהות האם הנרי לא כה רע, בניסיון להבין את עצמה היא בודקת ובוחנת האם היא כמו אמא שלה אשר היתה מאושפזת במחלקה פסיכיאטרית. היא משוועת לצאת מנינה לעזור לחברים שלה אך נעצרת על ידי ד"ר ברנר.

היא מתעוררת עם קולר ריסון אלקטרוני לצווארה, בדיוק כאשר צבא ארה"ב פורץ למתחם. קרב מתחיל בין אנשי הצבא לאנשי הנינה, סליבאן מפקד הצבא דורש למצוא ולחסל את אילבן. "אבא" ואילבן מנסים לברוח מן המתקן, ברנר נופל, אילבן הבאה בתור, מייק מגיע לעזרתה, אך היא כבר טיפלה במטרד. כעת עליהם לברוח מאנשי הצבא, שחושבים כי הרציחות בהוקינס קרו באשמת אילבן. ישנה כאן ביקורת עלינו כחברה שאנו מנסים לחסל כל מה שזר לנו מן הפחד מהלא מוכר.

פרסומת
צוות המתבגרים בעונה הרביעית של דברים מוזרים, מימין לשמאל: סיידי סינק, נטליה דייר, פראיה פרגוסון, ג'ו קירי, מאיה הוק | צילום: באדיבות נטפליקס
צוות המתבגרים בעונה הרביעית של דברים מוזרים, מימין לשמאל: סיידי סינק, נטליה דייר, פראיה פרגוסון, ג'ו קירי, מאיה הוק | צילום: באדיבות נטפליקס

מי הכי גיבור של אימא?

מקס, אריקה ולוקאס חוזרים לבית אליו עברה משפחתו של הנרי לפני שזה רצח את אחותו ואימו. התכנון הוא להגיע לעליית הגג, להציב את מקס כפתיון. סטיב, ננסי, אדי, רובין ודסטין חוזרים לעולם ההפוך דרך השער בחדר השינה. בזמן שמקס מפתה את הנרי, עליהם מופקד חיסולו. סטיב מבהיר שהוא מעוניין לקחת חלק ראשי בהרג.

אילבן גם היא מפתחת רעיון להגן על חבריה מהנרי לכשיתקוף את מקס. לשם ביצוע הרעיון היא זקוקה לבריכת מי מלח, בה היא תוכל להתחבר למחשבות ולצוף, לשם כך מגייס ארגייל חבר נוסף מרשת הפיצות בה הוא עובד כשליח, כדי שייתן להם להשתמש במטבח הסניף של הפיצרייה. עד שאמבט המלח יהיה מוכן, אילבן ומייק מציפים אהבה וגעגוע, ויל, שצופה בהם מן הצד, קצת מקנא ועצוב שהוא לא חלק במערכת הזו. ג'ונתן, אחיו הגדול, שם לב לצורך של ויל, ומעניק לו שיחת תמיכה ועידוד בין אחים.

בעונה הזו כל אחת ואחד רוצים להיות גיבורים. כל דמות מונעת ומתקיימת כדי להגשים ולממש את הייעוד החלקי שלה בהצלת האנושות, והן כולן מקבלות חלק או נתח זמן מסך יפה מיוצרי הסדרה, האחים דאפר.

אילבן באמבט והיא מוצאת את מקס ולוקאס בעזרת כוח המחשבה, לרגע נדמה כי התוכנית נכשלה והנרי לא נוגס בפיתיון, אך נחישותה של מקסין עוזרת לו להגיע אליה על ידי מחשבות וסיפורים רעים ומלאי סבל. קרב המוחות מתחיל, בסופו רק קבוצה אחת תנצח, הנרי וצבא המכונפים או אילבן והמתבגרים.

דברים מוזרים עונה 4 חלק 2 זמינה לצפייה בנטפליקס.

הוספת תגובה

Back to top button